ISO 14001:2005 – systém environmentálního managementu -EMS | TOP-ENVI Tech Brno

ISO 14001:2005 – systém environmentálního managementu -EMS - TOP-ENVI Tech Brno

TOP-ENVI Tech Brno
Certifikáty
CZENDE
Motto

ISO 14001:2005 – systém environmentálního managementu -EMS

EMS – systém environmentálního managementu (ISO 14001) je certifikace, která Vám umožní se prezentovat v lepším světle, protože neškodíte přírodě. Také předejdete problémům s úřady a můžete na to vše ještě získat dotaci.

Svým klientům zajistíme formou konzultační, poradenské, auditorské a školící činnosti zpracování veškeré nutné dokumentace, zavedení systému a přípravu k certifikaci.

V rámci této dodavatelské činnosti současně nabízíme zabezpečení příslušných kroků vedoucích ke získání dotace na zavedení systému.

Svým klientům jsme nápomocni i při výběru nezávislé certifikační společnosti.

EMS napomáhá k:

  • zjištění všech environmentálních činností, které mají dopad na životní prostředí, jejich řízení, monitorování a zlepšování
  • minimalizaci dopadů činnosti společnosti na životní prostředí,
  • odpovědnosti vedení společnosti na všech úrovních a funkcích vůči životnímu prostředí
  • ovlivňování provozních nákladů
  • předcházení ohrožení životního prostředí a provozu společnosti, snížení pojištění
  • prokázání zákazníkům, orgánům státní správy a veřejnosti svůj přístup k životnímu prostředí
  • zajištění a naplnění veškerých legislativních požadavků

Každý podnikatelský subjekt při plnění svých podnikatelských aktivit a dosažení výsledků v podnikání ovlivňuje okolní životní prostředí. Systém environmentálního managementu EMS představuje nejen identifikaci těchto vlivů, ale i způsob odpovědnosti, s jakým se vedení společnosti postaví k životnímu prostředí. Norma ISO 14001 specifikuje požadavky na systém environmentálního managementu tak, aby organizaci umožnila formulovat politiku a stanovit cíle, které zahrnou zákonné požadavky a informace o významných environmentálních dopadech. Týká se těch environmentálních dopadů, které může organizace řídit, a o nichž se předpokládá, že na ně může mít nějaký vliv.

Základním požadavkem je zavedení, dokumentování, uplatňování a udržování systému environmentálního managementu a jeho neustálé zlepšování.

Pro správu a řízení dokumentace systému EMS, jakož i pro správu a sdílení dalších dokumentů a dat v síti firemního intranetu je výhodné použít software Altus PORTAL. Více o softwaru zde.

Neostýchejte se nás kontaktovat pro více informací a předběžné nezávazné projednání Vašich potřeb.


 

NOVINKY:

Zavedení EET

28.02.2017 -  Od 1.3.2017 je úhrada zboží možná pouze převodem na účet.

Hlásiče toxického CO

02.03.2016 - Do naší nabídky byly zařazeny hlásiče toxického CO. Informace naleznete v příslušné sekci, hlásiče CO pak můžete zakoupit v našem e-shopu

Prohlášení o zpracování osobních údajů dle GDPR