Obnovitelné zdroje energie | TOP-ENVI Tech Brno

Obnovitelné zdroje energie - TOP-ENVI Tech Brno

TOP-ENVI Tech Brno
Certifikáty
CZENDE
Motto

Obnovitelné zdroje energie

V rámci programu Zelená úsporám lze získat dotace i na zařízení, která dokáží vytvářet tepelnou energii z obnovitelných zdrojů. Mezi tato zařízení patří tepelná čerpadla. Zelená úsporám však zasahuje také do oblasti tepelné techniky, kdy lze získat vyšší dotace v případě výměny starého neekologického kotle za např. kotel na biomasu. Na těchto stránkách tedy naleznete nabídku tepelných čerpadel a kotlů, kterou postupně rozšiřujeme.

Obnovitelné zdroje energie

Obnovitelný zdroj energie je označení některých vybraných, na Zemi přístupných forem energie, získané primárně především z jaderných přeměn v nitru Slunce. Dalšími zdroji jsou teplo zemského nitra a setrvačnost soustavy Země-Měsíc. Lidstvo je čerpá ve formách např. sluneční záření , větrné energie, vodní energie, energie přílivu, geotermální energie, biomasy atd.

Definice obnovitelného zdroje podle českého zákona o životním prostředí je: „Obnovitelné přírodní zdroje mají schopnost se při postupném spotřebovávání částečně nebo úplně obnovovat, a to samy nebo za přispění člověka.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla vzduch-voda:

Tepelná čerpadla země-voda/voda-voda:

Solárně termické systémy

Biomasa

Fotovoltaika


 

NOVINKY:

Zavedení EET

28.02.2017 -  Od 1.3.2017 je úhrada zboží možná pouze převodem na účet.

Hlásiče toxického CO

02.03.2016 - Do naší nabídky byly zařazeny hlásiče toxického CO. Informace naleznete v příslušné sekci, hlásiče CO pak můžete zakoupit v našem e-shopu

Prohlášení o zpracování osobních údajů dle GDPR