Krbové vložky a kachlová kamna | TOP-ENVI Tech Brno

Krbové vložky a kachlová kamna - TOP-ENVI Tech Brno

TOP-ENVI Tech Brno
Certifikáty
CZENDE
Motto

Želetavská kamna

Želetavská kachlová kamna jsou zdrojem příjemného tepla, které je svými vlastnostmi a účinkem na člověka velmi podobné tomu slunečnímu. Hořící oheň a teplo, které vyzařují, dokáže vytvořit příjemnou atmosféru pohody a romantiky. Vychutnejte si i Vy jedinečné chvilky strávené u Želetavských kachlových kamen.

Jedinečným konstrukčním a technickým řešením, regulační mřížkou (ochranný užitný vzor) je ovládán dvojí režim přenosu tepla z kamen do svého okolí:

  • Konvekční vytápění – otevřená mřížka – horký vzduch vychází z kamen, cirkuluje v místnosti, rozvádí a předává teplo stěnám, předmětům…Nevýhodou je proudění horkého vzduchu u stropu, chlad u podlahy, pohyb prachu a nízká vlhkost vzduchu, vyšší spotřeba paliva. Předností je rychlé prohřívání vzduchu jako pomocný zdroj k vytápění.
     
  • Sálavé vytápění – uzavřená mřížka – zvyšuje se povrchová teplota, kamna vyzařují infračervené záření a energii předávají rovnoměrně stěnám,předmětům, osobám,… Při stejné tepelné pohodě je teplota v místnosti nižší (vyšší vlhkost vzduchu) a rovnoměrně rozložená. Sálavé teplo je přirozené (slunce), velmi příjemné,pohodové a naplňuje pocity a atmosféru babičkovských sporáků a kachlových kamen - ,,není teplo, jako teplo“ Spojení těchto zcela odlišných způsobů vytápění do jednoho výrobku dává Želetavským kamnům mimořádné využití a vysokou užitnou hodnotu.

Želetavská kamna - dokonalá technologie…
Tradice od roku 1922 kombinovaná s nejnovějšími technologickými poznatky dala vzniknout kamnům s dokonalým systémem regulace, přívodního vzduchu, oplachu skla a odvodu tepla. Kamna dosahují jedné z nejvyšších účinností na trhu 80%. Proti běžným kamnům je dosaženo úspory paliva více než 30%. Při průměrném vytápění to znamená, že úspora za 5 let dosáhne pořizovací ceny kamen.

Želetavská kamna - kvalita je zárukou…
Na výrobku krbové vložky je použit 4mm silný speciální kotlový, žáruvzdorný plech. To zaručuje používání kamen třem generacím a umožňuje záruku 5let. Nejkvalitnější kachle a topeniště vytváří z Želetavských kamen výrobek nejvyšší kvality. U kamen s teplovodním výměníkem je záruka 2roky.

Želetavská kamna s teplovodním výměníkem…
Klasický design a přesto je v kamnech zabudován vysoce výkonný teplovodní výměník, u kamen Olymp a Afrodita s maximálním výkonem 4/6 kW, u Herkula 7/11 kW. To umožňuje použít kamna jako hlavní zdroj vytápění do nízkoenergetických domů nebo jako přídavný tepelný zdroj. Želetavská kamna s teplovodním výměníkem jsou vynikající také ve spojení s akumulační nádrží a solárním systémem. Topíte a teplo akumulujete když máte čas, na jaře a na podzim pomáhá k vytápění solární systém, který se během léta postará o dostatek teplé užitkové vody a může vytápět i bazén.

Želetavská kamna jsou krásná…
Kachlová kamna jsou nádhernou součástí našich domovů již po celá staletí. Tradice se snoubí s nadčasovým designem a dodává kachlovým kamnům vyjímečný a originální vzhled. Špičková kvalita kamnářských kachlů a možnost si zvolit barevnost svých kamen dle vzorníků dávají každému možnost si vytvořit vlastní neopakovatelný originál.

Želetavská kamna pečlivě a s láskou…
Náročnost a specifika výroby kachlových kamen může splnit pouze přesná a pečlivá ruční výroba.

Želetavská kamna dosahují jedné z nejvyšších účinností na trhu - až 80%. Proti běžným kamnům je dosaženo úspory paliva více než 30%. Při průměrném vytápění to znamená, že úspora za 5 let dosáhne pořizovací ceny kamen.

TOP-ENVI Tech Brno Vám nabízí:

Zajistíme Vám:

  • dopravu na místo
  • montáž kamen a jejich připojení na komín
  • dodávku do 14 dnů od objednávky na místo

Chcete vědět více? Pak nás neváhejte kontaktovat.

Vysvětlivky: vyhovuje programu Zelená úsporám - vyhovuje programu Zelená úsporám


 

NOVINKY:

Zavedení EET

28.02.2017 -  Od 1.3.2017 je úhrada zboží možná pouze převodem na účet.

Hlásiče toxického CO

02.03.2016 - Do naší nabídky byly zařazeny hlásiče toxického CO. Informace naleznete v příslušné sekci, hlásiče CO pak můžete zakoupit v našem e-shopu

Prohlášení o zpracování osobních údajů dle GDPR